Racing on Fridays at 7:30 PM
Home Race Results Rules & Payout Drivers Information Driver's Profile Schedule Past Champions

 

 
May 16th 2014 Rained Out May 23rd 2014 May 30th 2014 June 6th 2014 June 13th 2014
June 20th 2014 June 27th 2014 July 11th 2014 July 18th 2014 July 25th 2014
Aug 1st 2014 Aug 8th 2014 Aug 15th 2014 Aug 22nd 2014 Aug 29th 2014

 


May 30th Results - Will be update, when all pictures are taken
 

IMCA Sport Compact Feature Winner - Stephaine Forsberg

A Feature:1. Stephanie Forsberg (Slayton, MN), 2. Jon Joehnck (Balaton, MN), 3. Jordan Rogotzke (Sanborn, MN), 4. Matt Smith (Tracy, MN),

Heats:1. Stephanie Forsberg (Slayton, MN), 2. Jon Joehnck (Balaton, MN), 3. Matt Smith (Tracy, MN), 4. Jordan Rogotzke (Sanborn, MN),

 

IMCA Hobby Feature Winner - Matt Hanson

A Feature:1. Matt Hanson (Slayton, MN), 2. Chad Lonneman (Adrian, MN), 3. Trevor Holm (Edgerton, MN), 4. John Ross (Worthington, MN), 5. Eric Gillette (Slayton, MN), 6. Corey Groenwald (Adrian, MN), 7. Travis Radke (Currie, MN), 8. Adam Bruder (Tracy, MN), 9. Derek Platt (Slayton, MN), 10. Katie Gillette (Chandler, MN), 11. Dan Strandberg (Worthington, MN), 12. Brent Staab (Hadley, MN), 13. John Mitchell (Slayton, MN), 14. Adam Snyder (Milroy, MN), 15. Clyde Krog (Lake Benton, MN), 16. Brad Snyder (Milroy, MN),

Heats 1:1. Dan Strandberg (Worthington, MN), 2. Matt Hanson (Slayton, MN), 3. John Ross (Worthington, MN), 4. Trevor Holm (Edgerton, MN), 5. John Mitchell (Slayton, MN), 6. Brad Snyder (Milroy, MN), 7. Adam Bruder (Tracy, MN), 8. Clyde Krog (Lake Benton, MN),

Heats 2:1. Eric Gillette (Slayton, MN), 2. Chad Lonneman (Adrian, MN), 3. Derek Platt (Slayton, MN), 4. Adam Snyder (Milroy, MN), 5. Travis Radke (Currie, MN), 6. Katie Gillette (Chandler, MN), 7. Corey Groenwald (Adrian, MN), 8. Brent Staab (Hadley, MN),

 

IMCA Sport Mod Feature Winner - Aaron Krohn

A Feature:1. Aaron Krohn (Slayton, MN), 2. Danny Myrvold (Heron Lake, MN), 3. Nick Johanson (Tyler, MN), 4. Devon McMartin (Canton, SD), 5. Jim  Gregoire (Ivanhoe, MN), 6. Tony Rialson (Cottonwood, MN), 7. Brycen Johnson (Slayton, MN), 8. Brian Rogers (Worthington, MN), 9. Randy Fischer (Sleepy Eye, MN), 10. Nick Ober (Round Lake, MN), 11. Adam Ecker (Comfrey, MN), 12. Randy Hook (Russell, MN), 13. Tom Brown (Heron Lake, MN),

Heats 1:1. Adam Ecker (Comfrey, MN), 2. Aaron Krohn (Slayton, MN), 3. Nick Johanson (Tyler, MN), 4. Randy Hook (Russell, MN), 5. Jim  Gregoire (Ivanhoe, MN), 6. Brycen Johnson (Slayton, MN), 7. Nick Ober (Round Lake, MN),

Heats 2:1. Danny Myrvold (Heron Lake, MN), 2. Brian Rogers (Worthington, MN), 3. Randy Fischer (Sleepy Eye, MN), 4. Devon McMartin (Canton, SD), 5. Tom Brown (Heron Lake, MN), 6. Tony Rialson (Cottonwood, MN),

 

IMCA Stock Car Feature Winner - Kevin DeBaere

A Feature:1. Kevin DeBaere (Tracy, MN), 2. Matt Speckman (Sleepy Eye, MN), 3. Jake Bruns (Belview, MN), 4. Roger Verdoorn (Sibley, IA), 5. Chris Palsrok (Sibley, IA), 6. Wayne Oftedahl (Hanley Falls, MN), 7. Jon Schmidt (Cottonwood, MN), 8. Gary Mattison (Lamberton, MN), 9. David Reisdorfer (Adrian, MN), 10. Mike Carlson (Slayton, MN), 11. David Breyfogle (Taunton, MN), 12. Shaun Madden (Lynd, MN), 13. Jim  Gregoire (Ivanhoe, MN), 14. Rich Gregoire (Russell, MN), 15. Dan Veenstra (Clements, MN),

Heats 1:1. Rich Gregoire (Russell, MN), 2. Matt Speckman (Sleepy Eye, MN), 3. Wayne Oftedahl (Hanley Falls, MN), 4. David Reisdorfer (Adrian, MN), 5. Jim  Gregoire (Ivanhoe, MN), 6. Mike Carlson (Slayton, MN), 7. Jon Schmidt (Cottonwood, MN), 8. David Breyfogle (Taunton, MN),

Heats 2:1. Roger Verdoorn (Sibley, IA), 2. Chris Palsrok (Sibley, IA), 3. Gary Mattison (Lamberton, MN), 4. Kevin DeBaere (Tracy, MN), 5. Shaun Madden (Lynd, MN), 6. Jake Bruns (Belview, MN), 7. Dan Veenstra (Clements, MN),

 

IMCA Modified Feature Winner - Rained Out
 

 

Heats 1:1. Jason Fisher (Lakefield, MN), 2. Justin Anderson (Lewisville, MN), 3. Josh Rogotzke (Sanborn, MN), 4. Randy Klein (Currie, MN), 5. Warren Van Weston (Sibley, IA),

Heats 2:1. Tyler Limoges (Redwood Falls, MN), 2. Dalton Magers (Redwood Falls, MN), 3. Josh Bonnstetter (Slayton, MN), 4. Greg Jacobsen (Sherburn, MN), 5. Jeff Maasch (Vesta, MN),