Racing on Fridays at 7:30 PM
Home Race Results Rules & Payout Drivers Information Driver's Profile Schedule Past Champions

 

 
May 24th 2013 Rained Out May 31st 2013 Rained Out June 7th 2013 June 14th 2013 June 21st 2013
June 28th 2013 July 12th 2013 July 19th 2013 July 26th 2013 Aug 2nd 2013
Aug 9th 2013 Aug 16th 2013 Aug 23rd 2013 Aug 30th 2013  

 


June 28th Feature Winners

 

IMCA Sport Compact Feature Winner - Stephanie Forsberg

A Feature:1. Stephanie Forsberg (Slayton, MN), 2. Nikkya Betz (Avoca, MN), 3. Jon Joehnck (Balaton, MN), 4. Aranda Forsberg (Slayton, MN), 5. Cody Ross, 6. Chuck Wilhelmi,

Heats:1. Stephanie Forsberg (Slayton, MN), 2. Nikkya Betz (Avoca, MN), 3. Jon Joehnck (Balaton, MN), 4. Cody Ross, 5. Chuck Wilhelmi, 6. Aranda Forsberg (Slayton, MN),

 

MCS Pure Stock Feature Winner - Brent Staab

A Feature:1. Brent Staab (Hadley, MN), 2. David Reisdorfer (Adrian, MN), 3. Matt Smith (Tracy, MN),  

Heats:1. Brent Staab (Hadley, MN), 2. David Reisdorfer (Adrian, MN), 3. Matt Smith (Tracy, MN),
 

IMCA Hobby Feature Winner - Trevor Holm

A Feature:1. Trevor Holm (Chandler, MN), 2. Eric Gillette (Slayton, MN), 3. Bruce Kingery (Reading, MN), 4. Brad Halbur (Hadley, MN), 5. Neil Forsberg (Slayton, MN), 6. Adam Snyder (Milroy, MN), 7. Jeremy Steinle, 8. Clyde Krog (Lake Benton, MN), 9. Corey Groenwald (Adrian, MN), 10. Rex Hammerschmidt (Bingham Lake, MN), 11. Matt Hanson (Slayton, MN), 12. Cory Probst (Worthington, MN), 13. John Ross (Worthington, MN), 14. Adam Bruder (Tracy, MN), 15. Tim Kennedy  (Round Lake , MN), 16. Tony Voss (Round Lake, MN),

Heats 1:1. Neil Forsberg (Slayton, MN), 2. Eric Gillette (Slayton, MN), 3. Corey Groenwald (Adrian, MN), 4. Jeremy Steinle, 5. Brad Halbur (Hadley, MN), 6. Tim Kennedy  (Round Lake , MN), 7. Adam Bruder (Tracy, MN), 8. Tony Voss (Round Lake, MN),

Heats 2:1. Matt Hanson (Slayton, MN), 2. Rex Hammerschmidt (Bingham Lake, MN), 3. Cory Probst (Worthington, MN), 4. Trevor Holm (Chandler, MN), 5. Bruce Kingery (Reading, MN), 6. Clyde Krog (Lake Benton, MN), 7. Adam Snyder (Milroy, MN), 8. John Ross (Worthington, MN),

 

IMCA Sport Mod Feature Winner - Nic Johansen

A Feature:1. Nick Johanson (Tyler, MN), 2. Brycen Johnson (Slayton, MN), 3. Bruce Egeland (Marshall, MN), 4. Tom Brown (Heron Lake, MN), 5. Aaron Betz (Avoca, MN), 6. Dan Paplow (Dundee, MN), 7. Randy Hook (Russell, MN), 8. Danny Myrvold (Heron Lake, MN), 9. Adam Ecker (Comfrey, MN), 10. Tony Rialson (Cottonwood, MN), 11. Brodie McKeown (Heron Lake, MN), 12. Nick Ober (Round Lake, MN), 13. Justin Rowe (Adrian, MN), 14. Aaron Krohn (Slayton, MN), 15. Cody Brown (Heron Lake, MN), 16. Logan McMartin (Sibley, IA), 17. Brian Rogers (Worthington, MN),

Heats 1:1. Danny Myrvold (Heron Lake, MN), 2. Randy Hook (Russell, MN), 3. Brodie McKeown (Heron Lake, MN), 4. Nick Ober (Round Lake, MN), 5. Justin Rowe (Adrian, MN), 6. Brian Rogers (Worthington, MN), 7. Tony Rialson (Cottonwood, MN), 8. Cody Brown (Heron Lake, MN),

Heats 2:1. Bruce Egeland (Marshall, MN), 2. Brycen Johnson (Slayton, MN), 3. Tom Brown (Heron Lake, MN), 4. Aaron Krohn (Slayton, MN), 5. Nick Johanson (Tyler, MN), 6. Dan Paplow (Dundee, MN), 7. Aaron Betz (Avoca, MN), 8. Adam Ecker (Comfrey, MN), 9. Logan McMartin (Sibley, IA),

 

IMCA Stock Car Feature Winner - Elijah Zevenbergen

A Feature:1. Elijah Zevenbergen (Ocheydan, IA), 2. Matt Speckman (Sleepy Eye, MN), 3. Matt Grabow (Milroy, MN), 4. Chris Palsrok (Sibley, IA), 5. Kevin DeBaere (Tracy, MN), 6. Troy Winter (Slayton, MN), 7. Wayne Oftedahl (Hanley Falls, MN),

Heats:1. Elijah Zevenbergen (Ocheydan, IA), 2. Chris Palsrok (Sibley, IA), 3. Matt Speckman (Sleepy Eye, MN), 4. Matt Grabow (Milroy, MN), 5. Troy Winter (Slayton, MN), 6. Kevin DeBaere (Tracy, MN), 7. Wayne Oftedahl (Hanley Falls, MN), 

 

IMCA Modified Feature Winner - Josh Rogotzke

A Feature:1. Josh Rogotzke (Sanborn, MN), 2. Tyler Limoges (Redwood Falls, MN), 3. Dalton Magers (Redwood Falls, MN), 4. Justin Anderson (Truman, MN), 5. Devon Schlumbohm (Sioux Falls, SD), 6. Warren Van Weston (Sibley, IA), 7. Jim Horejsi (Echo, MN), 8. Josh Bonnstetter (Slayton, MN),

Heats:1. Justin Anderson (Truman, MN), 2. Josh Rogotzke (Sanborn, MN), 3. Jim Horejsi (Echo, MN), 4. Dalton Magers (Redwood Falls, MN), 5. Josh Bonnstetter (Slayton, MN), 6. Devon Schlumbohm (Sioux Falls, SD), 7. Tyler Limoges (Redwood Falls, MN), 8. Warren Van Weston (Sibley, IA),