Racing on Fridays at 7:30 PM
Home Race Results Rules & Payout Drivers Information Driver's Profile Schedule Past Champions

 

 
May 16th 2014 Rained Out May 23rd 2014 May 30th 2014 June 6th 2014 June 13th 2014
June 20th 2014 June 27th 2014 July 11th 2014 July 18th 2014 July 25th 2014
Aug 1st 2014 Aug 8th 2014 Aug 15th 2014 Aug 22nd 2014 Aug 29th 2014

 


June 6th Results -
 

IMCA Sport Compact Feature Winner - Stephaine Forsberg

A Feature:1. Stephanie Forsberg (Slayton, MN), 2. Neil Forsberg (Slayton, MN), 3. Jon Joehnck (Balaton, MN),

 Heats:1. Stephanie Forsberg (Slayton, MN), 2. Neil Forsberg (Slayton, MN), 3. Jon Joehnck (Balaton, MN),

 

IMCA Hobby Feature Winner - Matt Hanson

A Feature:1. Matt Hanson (Slayton, MN), 2. Trevor Holm (Edgerton, MN), 3. Dan Strandberg (Worthington, MN), 4. Eric Gillette (Slayton, MN), 5. Neil Forsberg (Slayton, MN), 6. Brad Snyder (Milroy, MN), 7. Corey Groenwald (Adrian, MN), 8. Adam Snyder (Milroy, MN), 9. Josh Teleky (Hutchinson, MN), 10. Travis Radke (Currie, MN), 11. Katie Gillette (Chandler, MN), 12. Brent Staab (Hadley, MN), 13. Clyde Krog (Lake Benton, MN), 14. John Mitchell (Slayton, MN), 15. Derek Platt (Slayton, MN),

 Heats 1:1. Adam Snyder (Milroy, MN), 2. Derek Platt (Slayton, MN), 3. Josh Teleky (Hutchinson, MN), 4. John Mitchell (Slayton, MN), 5. Eric Gillette (Slayton, MN), 6. Katie Gillette (Chandler, MN), 7. Clyde Krog (Lake Benton, MN), 8. Corey Groenwald (Adrian, MN),

 Heats 2:1. Matt Hanson (Slayton, MN), 2. Dan Strandberg (Worthington, MN), 3. Neil Forsberg (Slayton, MN), 4. Brad Snyder (Milroy, MN), 5. Travis Radke (Currie, MN), 6. Trevor Holm (Edgerton, MN), 7. Brent Staab (Hadley, MN),

 

 

IMCA Sport Mod Feature Winner - Adam Ecker

A Feature:1. Adam Ecker (Comfrey, MN), 2. Randy Hook (Russell, MN), 3. Danny Myrvold (Heron Lake, MN), 4. Tony Rialson (Cottonwood, MN), 5. Bruce Egeland (Marshall, MN), 6. Randy Fischer (Sleepy Eye, MN), 7. Devon McMartin (Canton, SD), 8. Nick Ober (Round Lake, MN), 9. Jim  Gregoire (Ivanhoe, MN), 10. Nick Johanson (Tyler, MN), 11. Brycen Johnson (Slayton, MN), 12. Cole Bents (Rushmore, MN), 13. Brian Rogers (Worthington, MN), 14. Aaron Krohn (Slayton, MN),

 Heats 1:1. Randy Hook (Russell, MN), 2. Randy Fischer (Sleepy Eye, MN), 3. Bruce Egeland (Marshall, MN), 4. Devon McMartin (Canton, SD), 5. Tony Rialson (Cottonwood, MN), 6. Nick Ober (Round Lake, MN), 7. Danny Myrvold (Heron Lake, MN),

 Heats 2:1. Nick Johanson (Tyler, MN), 2. Jim  Gregoire (Ivanhoe, MN), 3. Brycen Johnson (Slayton, MN), 4. Cole Bents (Rushmore, MN), 5. Brian Rogers (Worthington, MN), 6. Adam Ecker (Comfrey, MN), 7. Aaron Krohn (Slayton, MN),

 

IMCA Stock Car Feature Winner - Matt Speckman

A Feature:1. Matt Speckman (Sleepy Eye, MN), 2. Roger Verdoorn (Sibley, IA), 3. Jake Bruns (Belview, MN), 4. Gary Mattison (Lamberton, MN), 5. Kevin DeBaere (Tracy, MN), 6. Wayne Oftedahl (Hanley Falls, MN), 7. Jon Schmidt (Cottonwood, MN), 8. Jim  Gregoire (Ivanhoe, MN), 9. Mike Carlson (Slayton, MN), 10. Chris Palsrok (Sibley, IA), 11. Shaun Madden (Lynd, MN), 12. David Breyfogle (Taunton, MN), 13. David Reisdorfer (Adrian, MN), 14. Jesse Olson (Mayer, MN),

 Heats 1:1. Gary Mattison (Lamberton, MN), 2. Jake Bruns (Belview, MN), 3. Chris Palsrok (Sibley, IA), 4. Jon Schmidt (Cottonwood, MN), 5. Mike Carlson (Slayton, MN), 6. David Reisdorfer (Adrian, MN), 7. David Breyfogle (Taunton, MN),

 Heats 2:1. Roger Verdoorn (Sibley, IA), 2. Kevin DeBaere (Tracy, MN), 3. Matt Speckman (Sleepy Eye, MN), 4. Wayne Oftedahl (Hanley Falls, MN), 5. Shaun Madden (Lynd, MN), 6. Jim  Gregoire (Ivanhoe, MN), 7. Jesse Olson (Mayer, MN),

 

IMCA RaceSaver Sprint Feature Winner - Brandon Allen

A Feature:1. Branden Allen (St Peter, MN), 2. Michael Stein (Ceylon, MN), 3. Brett Allen (Gaylord, MN), 4. Ron Guentzel (St Peter, MN), 5. Aaron Wisch (Arlington, MN), 6. Bruce Allen (Mankato, MN), 7. Jeremy Schultz (Hutchinson, MN), 8. Nick Johansen (Tyler, MN), 9. Dustin Sargent (Cleveland, MN), 10. Trevor Serbus (Olivia, MN),

 Heats 1:1. Bruce Allen (Mankato, MN), 2. Brett Allen (Gaylord, MN), 3. Michael Stein (Ceylon, MN), 4. Dustin Sargent (Cleveland, MN), 5. Jeremy Schultz (Hutchinson, MN),

 Heats 2:1. Ron Guentzel (St Peter, MN), 2. Aaron Wisch (Arlington, MN), 3. Branden Allen (St Peter, MN), 4. Trevor Serbus (Olivia, MN), 5. Nick Johansen (Tyler, MN),